Lokalita

Projekt se nachází v klidné části Vinoře v blízkosti Ctěnického háje a zámku. Navazuje na stávající zástavbu, která je nedaleko centra obce. Je zároveň naší druhou stavěnou etapou v této obci a těší se velkému zájmu. Vinoř je velmi pěknou a dynamicky se rozvíjející obcí s vynikající dostupností do centra Prahy. Konečná stanice metra C - Letňany je dostupná do 13 minut. Vinoř je staré historické sídlo, první písemná zmínka o obci pochází již z r. 1088, kdy král Vratislav II. daroval Vinoř Vyšehradské kapitule, sama Vinoř je ale mnohem starší. Do Vinoře spadá též osada Ctěnice. V obci Vinoř je spousta malebných míst pro aktivní odpočinek a relaxaci, patří sem především Vinořský zámek, Ctěnický lesopark a zámek a několik místních rybníků.

Jak se dostanete do Vinoře?

MHD

Autobus č. 259 a 375
– zastávka Lohenická

Adresa projektu

Ulice V Žabokřiku
190 17 Praha-Vinoř

GPS

50°08'59.1''N
14°34'52.8''E

Dopravní dostupnost, vybavenost lokality

Dopravní dostupnost

Vinoř je dostupná během několika minut z konečné stanice metra C – Letňany, ať už městskou hromadnou dopravou nebo autem. Zpět do Prahy se lze dostat například z autobusové zastávky Lohenická vzdálené 5 minut pěšky, kde nastoupíte na městskou hromadnou dopravu a v centru Prahy budete během 25 minut.

Vybavenost lokality

Veškerou občanskou vybavenost jako je ZŠ, MŠ, pošta, zdravotní středisko (dětský lékař, všeobecný lékař), lékárna, pošta, knihovna, obchody, restaurace a sportovní zařízení naleznete přímo v obci. V brzké době se začne stavět golfové hřiště o 27 jamkách, cvičná louka, klubové a technické zázemí, bungalovy a infrastruktura, komunikace pro pěší a techniku. Velkou výhodou je blízkost OC Letňany s nepřebernou škálou obchodů, kinem a plaveckým bazénem.

Docházkové vzdálenosti
Zastávka MHD
Škola
Školka
Knihovna
Pekařství
Cukrárna
Restaurace
Kulturně vzdělávací centrum VINCENT
Prodejna ryb
Zdravotní středisko
Lékárna
Fotbalové hřiště
Volejbalové hřiště
Golfové hřiště - driving range
Parkur ve Ctěnickém areálu
Sokolovna s tenisovými kurty
Dojezdové vzdálenosti (v minutách)
7
Golfové hřiště Kbely
10
Letiště Praha-Letňany
13
OC Letňany
13
Metro Letňany
15
Letňany Lagoon - Aquacentrum
15
Skydive arena Praque

Výstavba domů ve Vinoři v ulici Lipoltická započala inženýrskými sítěmi a komunikacemi v září 2014. Celkem bude postaveno 10 samostatně stojících domů o dispozicích 5+kk – 6+kk, 27 řadových rodinných domů 5+kk.

Fotogalerie - lokalita